• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Kondycja UE
Chociaż Unia Europejska jest teraz w kryzysie gospodarczym, to jednakowoż wcale nie jest powiedziane, że nadal nie jest potężną organizacją. Przecież skupia wokoło siebie wiele zamożnych państw. Ciągle UE jest federacją niezmiernie zamożnych państw.
Oczywiście nie wszystkie są naprawdę bogate, ale w porównaniu z choćby większości krajów w Afryce, to tak czy siak UE jest potęgą. I chociaż ostatnio niezbyt szybko się rozwija, przynajmniej w porównaniu z choćby Brazylią, to musimy zwrócić uwagę, że to ciągle Chiny gonią nasz kontynent. Choć oczywiście nie jest powiedziane, iż UE to idealna organizacja. Moim zdaniem Unia Europejska to doskonały pomysł – nawet po złączeniu jesteśmy mniejsi, aniżeli Indie bądź Chiny, więc tylko jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednakże bardzo dużym minusem tej organizacji jest po prostu to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Dzięki biurokracji, Chiny i inne potęgi gospodarcze – bądź aspirujące do ich miana, dużo szybciej nas doganiają. To źle, bo w końcu w interesie Europy jest to, aby UE w dalszym ciągu była potęgą. I naturalnie tak będzie, lecz trudno powiedzieć czy np. problem bezrobocia, a w szczególności wśród młodych osób, bardzo szybko zostanie zażegnany. Być może całą Europę czeka los chociażby Włoch, czyli niby zamożnego kraju, który jednakże ma duże kłopoty? Ciężko w jednoznaczny sposób rzec…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Categories: Blog

Comments are closed.